deutsch polski
Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła
Opublikowano 29.07.2017 - 51 czytań - printer
Nabożeństwo ku czci św. Michała ArchaniołaPo każdej mszy św. zarówno w Wierzbniku , jak i w Jankowicach odprawiliśmy nabożeństwo ku czci św. Michała Arch.. Przez wstawiennictwo naszego patrona modliliśmy się w intencji rolników oraz o pomyślność w tegorocznych żniwach.

Poświęcenie pojazdów
Opublikowano 23.07.2017 - 53 czytań - printer
Poświęcenie pojazdówW dniu 25 lipca przypada dzień św. Krzysztofa – patrona kierowców, w związku z tym wydarzeniem w niedzielę na po południowych nabożeństwach odbyło się nabożeństwo w intencji kierowców z naszej parafii. Po nim na parkingach przed kościołami w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku odbyło się poświęcenie pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo kierowców.
Nabożeństwo fatimskie
Opublikowano 13.07.2017 - 50 czytań - printer
Nabożeństwo fatimskiePo wieczornych mszach św. w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku z okazji 100 - lecia objawień Matki Bożej w Fatimie odbyły się nabożeństw ku jej czci. Poprzez śpiew Ave Maryja pozdrawialiśmy Matkę Najświętszą prosząc o pokój na świecie i modlitwą wynagradzaliśmy obelgi przeciwko Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matki Najświętszej. Prosiliśmy aby Matka Najświętsza wzięła nas pod Swą obronę, abyśmy nigdy nie zapomnieli o tym, że mamy komu dziękować i kogo prosić o przebaczenie.
Czuwanie nocne
Opublikowano 01.07.2017 - 42 czytań - printer
Czuwanie nocne1 lipca odbyło się kolejne nocne czuwanie, II nabożeństwo z pięciu I sobót miesiąca. Rozpoczęliśmy go apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 i nieszporami ku czci Najświętszej Maryi Panny. Po tym wstępie odbyło się nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W trakcie nabożeństwa odmówiliśmy różaniec święty przeplatany różnymi naszymi prośbami. Wszystko zakończyła msza św., poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu.

Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła
Opublikowano 29.06.2017 - 41 czytań - printer
Nabożeństwo ku czci św. Michała ArchaniołaW Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła została odprawiona msza św. z okazji kolejnej rocznicy urodzin pani Brygidy Roter, dyrektorki naszego Publicznego Przedszkola oraz katechetki i organistki przy naszym kościele parafialnym w Wierzbniku. Po komunii św. ks. proboszcz w imieniu parafian i swoim podziękował Jej za trud i poświęcenie, jaki wkłada w służbę kościołowi parafialnemu. A nie jest to takie łatwe – jak mówił ksiądz- ponieważ musi łączyć dwie instytucje. Życzył wiele sił, a przede wszystkim nadal pięknego głosu, którym upiększa nam liturgię i pozwala lepiej przeżyć spotkanie z Bogiem. Następnie wierni i młodzież oraz schola w drzwiach kościoła złożyli jej życzenia i odśpiewano STO LAT.
Opublikowano 23.06.2017 - 60 czytań - printer
W tym roku zakończenie roku szkolnego odbyło się 23 czerwca. Zakończenie rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godz. 8.00. Podczas niej dziękowaliśmy Bogu za miniony rok szkolny i prosiliśmy o szczęśliwe wakacje. Dziękczynnej Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Czesław Kocoń, który także wygłosił homilię. W niej nawiązał do objawień fatimskich. Wskazując, że Maryja objawiająca się w Fatimie zachęcała dzieci do nauki czytania. W ten sposób wyraziła prawdę jak ważną rzeczą jest nauka.
Zakończenie oktawy
Opublikowano 22.06.2017 - 51 czytań - printer
Zakończenie oktawyW czwartek 26.06. 2014 r. w naszej parafii odbyła się ostatnia Msza Święta z procesją Eucharystyczną w oktawie Bożego Ciała –Wyruszyliśmy do czterech ołtarzy wokół Kościoła
Po procesji nastąpiło poświęcenie wianków uplecionych z młodych ziół leczniczych i świeżych kwiatów, mają one strzec domostwa od nieszczęść i kataklizmów.

Urodziny księdza
Opublikowano 15.06.2017 - 68 czytań - printer
Urodziny księdzaW Uroczystość Bożego Ciała - 15.06.2017, ks. Proboszcz Czesław Kocoń obchodził swoje kolejne urodziny. Podczas Mszy Św. w Jankowicach Wielkich o g.9.45 i w Wierzbniku o godz. 11.00 modliliśmy się w jego intencji. Mszę św. koncelebrowaną sprawował sam jubilat oraz ks. Eugeniusz Bojakowski. Przed końcowym błogosławieństwem w Jankowicach przedstawiciele Rady Parafialnej i ruchu Margaretek: Lucyna Sacha i Grażyna Stelamach złożyły księdzu proboszczowi życzenia. Natomiast w Wierzbniku życzenia złożyli członkowie Rady Parafialnej: Wiesław Grochalski i Czeredrecka Aniela.
Modlitwa za kapłanów
Opublikowano 08.06.2017 - 44 czytań - printer
Modlitwa za kapłanów„Kościół potrzebuje kapłanów, ale nie byle jakich” – napisał kiedyś Kard. Mauro Piacenza, prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa, w liście z okazji Dnia Modlitw o Uświęcenie Kapłanów

Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana jest także Dniem Modlitw o Świętość Kapłanów.

X Święto Dziękczynienia
Opublikowano 04.06.2017 - 43 czytań - printer
X Święto DziękczynieniaPodczas X Święta Dziękczynienia, obchodzonego w tym roku pod hasłem „Dziękujemy za chleb”, wyrażaliśmy podczas każdej mszy św. zarówno w Wierzbniku , jak i w Jankowicach Wielkich dziękczynienie Bogu za życie i posługę św. Brata Alberta Chmielowskiego, który dla najbiedniejszych stał się prawdziwym chlebem, a także za wszystkie dzieła charytatywne oraz ludzi włączających się w posługę potrzebującym.

Nocne czuwanie. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca
Opublikowano 03.06.2017 - 51 czytań - printer
Nocne czuwanie. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiącaW I sobotę czerwca spotkaliśmy się na kolejnym naszym nocnym czuwaniu. W myśl słów biskupa opolskiego, jakie zostały skierowane do nas w jego odezwie w ostatnią niedzielę maja podjęliśmy dzieło jakie wskazała objawiająca się Matka Boża w Fatimie.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2017                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2017
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07.       Copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.       Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker