deutsch polski
Opublikowano 23.06.2017 - 20 czytań - printer
W tym roku zakończenie roku szkolnego odbyło się 23 czerwca. Zakończenie rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godz. 8.00. Podczas niej dziękowaliśmy Bogu za miniony rok szkolny i prosiliśmy o szczęśliwe wakacje. Dziękczynnej Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Czesław Kocoń, który także wygłosił homilię. W niej nawiązał do objawień fatimskich. Wskazując, że Maryja objawiająca się w Fatimie zachęcała dzieci do nauki czytania. W ten sposób wyraziła prawdę jak ważną rzeczą jest nauka.
Zakończenie oktawy
Opublikowano 22.06.2017 - 24 czytań - printer
Zakończenie oktawyW czwartek 26.06. 2014 r. w naszej parafii odbyła się ostatnia Msza Święta z procesją Eucharystyczną w oktawie Bożego Ciała –Wyruszyliśmy do czterech ołtarzy wokół Kościoła
Po procesji nastąpiło poświęcenie wianków uplecionych z młodych ziół leczniczych i świeżych kwiatów, mają one strzec domostwa od nieszczęść i kataklizmów.

Urodziny księdza
Opublikowano 15.06.2017 - 22 czytań - printer
Urodziny księdzaW Uroczystość Bożego Ciała - 15.06.2017, ks. Proboszcz Czesław Kocoń obchodził swoje kolejne urodziny. Podczas Mszy Św. w Jankowicach Wielkich o g.9.45 i w Wierzbniku o godz. 11.00 modliliśmy się w jego intencji. Mszę św. koncelebrowaną sprawował sam jubilat oraz ks. Eugeniusz Bojakowski. Przed końcowym błogosławieństwem w Jankowicach przedstawiciele Rady Parafialnej i ruchu Margaretek: Lucyna Sacha i Grażyna Stelamach złożyły księdzu proboszczowi życzenia. Natomiast w Wierzbniku życzenia złożyli członkowie Rady Parafialnej: Wiesław Grochalski i Czeredrecka Aniela.
Modlitwa za kapłanów
Opublikowano 08.06.2017 - 22 czytań - printer
Modlitwa za kapłanów„Kościół potrzebuje kapłanów, ale nie byle jakich” – napisał kiedyś Kard. Mauro Piacenza, prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa, w liście z okazji Dnia Modlitw o Uświęcenie Kapłanów

Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana jest także Dniem Modlitw o Świętość Kapłanów.

X Święto Dziękczynienia
Opublikowano 04.06.2017 - 18 czytań - printer
X Święto DziękczynieniaPodczas X Święta Dziękczynienia, obchodzonego w tym roku pod hasłem „Dziękujemy za chleb”, wyrażaliśmy podczas każdej mszy św. zarówno w Wierzbniku , jak i w Jankowicach Wielkich dziękczynienie Bogu za życie i posługę św. Brata Alberta Chmielowskiego, który dla najbiedniejszych stał się prawdziwym chlebem, a także za wszystkie dzieła charytatywne oraz ludzi włączających się w posługę potrzebującym.

Nocne czuwanie. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca
Opublikowano 03.06.2017 - 22 czytań - printer
Nocne czuwanie. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiącaW I sobotę czerwca spotkaliśmy się na kolejnym naszym nocnym czuwaniu. W myśl słów biskupa opolskiego, jakie zostały skierowane do nas w jego odezwie w ostatnią niedzielę maja podjęliśmy dzieło jakie wskazała objawiająca się Matka Boża w Fatimie.

Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła
Opublikowano 29.05.2017 - 17 czytań - printer
Nabożeństwo ku czci św. Michała ArchaniołaComiesięczne nabożeństwo ku czci św. Michała Arch. zostało tym razem połączone z nabożeństwem majowym. Po nim ks. proboszcz przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła modlił się w intencji dzieci, które po raz pierwszy przyjęły komunię św., aby złączyły swoje życie z Jezusem Eucharystycznym oraz w intencji ich rodziców, aby swoim świadectwem wiary pomagali im odkrywać prawdę o Eucharystii.

I rocznica komunii św. w Jankowicach Wielkich
Opublikowano 28.05.2017 - 22 czytań - printer
I rocznica komunii św. w Jankowicach WielkichDzisiaj, w niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego w filialnym kościele p/w Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jankowicach Wielkich odbyła się Uroczystość Pierwszej Rocznicy Komunii Świętej. Dzieci klasy IV dziękowały Bogu Ojcu za dar wiary i eucharystii. Z miłości do nich, rok temu, Pan Jezus po raz pierwszy dał im siebie pod Postacią Chleba. Dał im siebie, aby złączyli swoje życie z życiem Bożym. „Niech ta dzisiejsza Eucharystia, w rocznicę Pierwszej Komunii Świętej – mówił ks. proboszcz - będzie przede wszystkim dziękczynieniem Bogu za pierwsze pełne uczestnictwo we Mszy świętej rok temu i za wszystkie Komunie święte w ciągu tego roku”.
Dzień Matki
Opublikowano 26.05.2017 - 17 czytań - printer
Dzień MatkiKażdego 26 maja obchodzimy w Polsce Dzień Matki. Z tej okazji w naszej parafii w dniu obchodu święta, o godz.17.00w Jankowicach Wielkich i o godz. 18.00 w Wierzbniku, zostały odprawione Msza św. w intencji wszystkich Matek.

I komunia św. w Jankowicach W.
Opublikowano 21.05.2017 - 21 czytań - printer
I komunia św. w Jankowicach W.Dzień Pierwszej Komunii Świętej na filii w Jankowicach Wielkich przypadł tradycyjnie tydzień po uroczystościach Wierzbniku, czyli w VI niedzielę wielkanocną—21 maja br. Dzień ten zgromadził dzieci, które pod okiem katechety ks. proboszcza Czesława Koconia przygotowywały się przez 3 lata w szkole podstawowej w Jankowicach Wielkich. Ucząc się o Panu Bogu, o Jego wielkiej miłości do człowieka, który dał Swojego Syna, aby nas zbawił. Pan Jezus chciał zostać z nami, dlatego pozostał pod postacią Chleba i Wina, abyśmy mogli Go przyjmować. Komunia Święta pogłębia naszą wieź z Bogiem i dodaje nam siły na każdy dzień.

"Uczta pełna miłości"
Opublikowano 14.05.2017 - 26 czytań - printer
"Uczta pełna miłości"W V niedzielę wielkanocną - dokładnie 14 maja br. - w naszym kościele parafialnym p/w św. Michała Archanioła na mszy świętej o godz. 11:00, pięcioro dzieci:
Antoniewicz Michał
Chyska Filip
Gratulewicz Klaudia
Perliński Kacper
Tomczyk Oliwia
po raz pierwszy przystąpiło do Sakramentu Eucharystii.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2017                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2017
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07.       Copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.       Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker