deutsch polski
II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego
Opublikowano 15.04.2018 - 7 czytań - printer
II Narodowy Dzień Czytania Pisma ŚwiętegoPod hasłem "Weźmijcie Pismo Święte" w III niedzielę wielkanocną obchodziliśmy II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury był w tym roku List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Nasza parafia włączyła się w dzieło czytania Pisma św. na dwóch płaszczyznach. Najpierw ks. proboszcz podczas ogłoszeń zachęcił wszystkich uczestników do odczytania w domu fragmentu listu do Rzymian, a na nabożeństwie popołudniowym odprawiono Drogę Światła opartą o fragmenty Pisma św. Podczas każdej stacji po odczytaniu fragmentu ks. proboszcz zachęcił do krótkiej medytacji. Po niej nastąpiło rozmyślanie, które było dopełnieniem medytacji.

Opublikowano 12.04.2018 - 30 czytań - printer
Bierzmowanie10 kwietnia w parafii św. Michała Archanioła w Grodkowie młodzież naszego dekanatu przyjęła sakrament bierzmowania. Przystąpiło 144 młodych ludzi. Pośród nich ośmioro z naszej parafii:

Sakramentu udzielił bp Paweł Stobrawa. Młodzieży życzymy pięknego życia w Duchu Świętym.

Nabożeństwo 40 godzinne
Opublikowano 11.02.2018 - 16 czytań - printer
Nabożeństwo 40 godzinneW VI niedzielę zwykłą wybiły ostatnie godziny przed Wielkim Postem, które wypełniliśmy nabożeństwem 40 godzinnym. Rozpoczęliśmy je po sumie w kościele parafialnym, a zakończyliśmy wtorek wieczorną mszą św. w Wierzbniku. W poniedziałek adoracja miała miejsce w Jankowicach Wielkich. Podczas adoracji Jezusa Eucharystycznego dziękowaliśmy za przeżyty miniony czas, ale i przepraszaliśmy za to wszystko, co było zaprzeczeniem życia chrześcijańskiego.

Jubileusz małżeński
Opublikowano 10.02.2018 - 19 czytań - printer
Jubileusz małżeńskiW ostatnią sobotę karnawału byliśmy świadkami niecodziennej uroczystości 50 lecia ślub Janiny i Józefa Pasiut. O godz. 15.30 została odprawiona msza św., którą koncelebrował ks. proboszcz. Pieśnią maryjną rozpoczęła się całą uroczystość. Liturgia słowa w której św. Paweł apostoł w Hymnie o miłości wszystkim przypomniał wartość miłości nie tylko w życiu chrześcijańskim, ale w życiu w małżeńskim.

Jabłka św. Doroty
Opublikowano 06.02.2018 - 14 czytań - printer
Jabłka św. DorotyTradycyjnie w dniu wspomnienie św. Doroty ks. proboszcz poświęcił jabłka. Przed końcowym błogosławieństwem z każdym uczestnikiem mszy św. podzielił się poświęconym jabłkiem i złożył życzenia osobom które obchodzą dzisiaj swoje imieniny.

Chleb ku czci św. Agaty
Opublikowano 05.02.2018 - 10 czytań - printer
Chleb ku czci św. AgatyW dniu dzisiejszym po każdej eucharystii ks. proboszcz Czesław Kocoń pobłogosławił chleb i wodę ku czci św. Agaty. Poświęcony chleb ma chronić przed pożarami, podróżujących i kierowców przed nieszczęśliwymi wypadkami.

Poświęcenie świec gromnicznych
Opublikowano 02.02.2018 - 10 czytań - printer
Poświęcenie świec gromnicznych W tym dniu obchodziliśmy święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas każdej mszy św. w Jankowicach W. i w Wierzbniku ks. proboszcz święcił świece gromniczne. Nazwa ich wywodzi się od słowa ,,grom'', gdyż zapalano je w czasie burzy, stawiano w oknie i modlono się o oddalenie piorunów. Dawniej po powrocie do domu wypalano płomieniem gromnicy krzyż na belce sufitu.

VIII wieczór kolęd
Opublikowano 28.01.2018 - 37 czytań - printer
VIII wieczór kolędW IV niedzielę zwykłą - 28 stycznia br. - w kościele parafialnym w Wierzbniku odbył się wieczór kolęd. Na początku spotkania ks. proboszcz przywitał wszystkich gości słowami: „Witam wszystkich na kolejnym spotkaniu kolędowym chrześcijańskim pozdrowieniem „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”. Jest to już VIII edycja. Życzę wszystkim przeżycia tajemnicy Bożego Narodzenia.

Opłatek parafialny
Opublikowano 27.01.2018 - 44 czytań - printer
Opłatek parafialnyNa sali Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Jankowicach Wielkich miał miejsce "Opłatek" dla naszej wspólnoty parafialnej połączony z zabawą karnawałową. Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą i złożeniem wzajemnych życzeń. Potem nastąpił czas na radosną wspólną zabawę. Całość zabawy poprowadził profesjonalny zespół muzyczny „Muzykanty”, który zadbał także o odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie sali. Muzyka była dla ludzi w każdym wieku – obok siebie świetnie bawiła się młodzież, osoby w wieku średnim i emeryci. Cała zabawa trwała do godz. 05.00 następnego dnia.
Wieczór kolęd
Opublikowano 21.01.2018 - 71 czytań - printer
Wieczór kolędW 21stycznia – w III niedzielę zwykłą - w naszym kościele parafialnym w Wierzbniku odbył się wieczór kolęd. Kolędy i pastorałki wykonała nasza schola parafialna pod kierunkiem pani Brygidy Roter, która prowadzi i opiekuję się scholą.

Spotkanie opłatkowe
Opublikowano 14.01.2018 - 64 czytań - printer
Spotkanie opłatkoweW II niedzielę zwykłą na sali w budynku byłej szkoły w Wierzbniku odbyło się spotkanie kolędowe dla osób starszych.

Pani Danuta Salacz, organizatorka spotkania, zaprosiła na spotkanie między innymi: pana burmistrza Gminy Grodków Marka Antoniewicz, ks. proboszcza Czesława Kocoń, panią sołtys Bogumiłę Pawlak oraz scholę z naszej parafii pod kierownictwem pani Brygidy Roter.
Spotkanie rozpoczęło się krótkim powitaniem gości przez panią Danutę.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2017                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2017
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07.       Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.       Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker