deutsch polski
W Tobie jest światło
Opublikowano 23.12.2017 - 9 czytań - printer
W Tobie jest światłoNa porannych roratnich mszach św. o godz. 09.00 w Wierzbniku i o godz. 10.00 w Jankowicach Wielkich zajaśniało światło Betlejemskie pod hasłem: „W Tobie jest światło”. Wszyscy uczestnicy po końcowym błogosławieństwie mszy św. zabrali światło z Betlejem do domu, aby zapłonęło w ich domach na wigilijnym stole i podczas świąt Bożego Narodzenia

Budowa szopki
Opublikowano 22.12.2017 - 8 czytań - printer
Budowa szopkiW dniach 22-23 grudnia przygotowywaniem szopki w Jankowicach Wielkich zajęli się Mariusz Kościelniak, Paweł Stańczyk, Grzegorz Skwarczyński. Praca przy budowie szopki trwała dwa dni. Natomiast w Wierzbniku pracami przy szopce zajęli się pani Teresa Basiura, Regina i Wiesław Grochalscy oraz Adam Czeredrecki i Tadeusz Walczak.

Jesienna zbiórka dla seminarium
Opublikowano 16.12.2017 - 7 czytań - printer
Jesienna zbiórka dla seminarium16 grudnia zostały przekazane dary w ramach „jesiennej zbiórki” na rzecz naszego Seminarium Duchownego w Opolu. Zakłady rolne naszej parafii przekazały pszenicę, kukurydzę oraz fasolkę. Natomiast Pan Krzysztof Skwarczyński ofiarował ziemniaki i pszenicę. Za wszystkie dary na rzecz naszego seminarium składamy serdeczne ”Bóg zapłać”.

Prace na cmentarzu
Opublikowano 15.12.2017 - 17 czytań - printer
Prace na cmentarzuKolejny etap prac przy budowie głównego chodnika na cmentarzu parafialnym w Wierzbniku. W tym dniu na zakończenie prac położono kostkę granitową na bocznej alei od głównego chodnika. Wszystkie prace wykonała firma ze Strzelina RS-usługi brukarskie

II niedziela adwentu
Opublikowano 10.12.2017 - 19 czytań - printer
II niedziela adwentuJak co roku, w II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodziliśmy w Kościele w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Już osiemnasty raz staraliśmy się wesprzeć poprzez zbiórkę naszych ofiar do puszek osoby świeckie i duszpasterzy posługujących w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

Św. Mikołaj
Opublikowano 06.12.2017 - 15 czytań - printer
Św. MikołajDzisiaj do kościoła pw. św. Michała Archanioła w Wierzbniku przybył św. Mikołaj. Dzieci, które dzisiaj były na mszy św. o godz.18.00 z pewnością nie żałują, ponieważ Mikołaj oprócz błogosławieństwa obdarzył każde dziecko paczką.

Poświęcenie wieńców adwentowych. Zbiórka do puszek
Opublikowano 03.12.2017 - 11 czytań - printer
Poświęcenie wieńców adwentowych. Zbiórka do puszekW I Niedzielę Adwentu na Mszach Świętych w Jankowicach Wielkich o godz. 09.45 i w Wierzbniku o godz. 08.00 i 11.00 zostały poświęcone wieńce adwentowe.

Nabożeństwo ku czci Św. Michała Archanioła
Opublikowano 29.11.2017 - 23 czytań - printer
Nabożeństwo ku czci Św. Michała ArchaniołaPo każdej mszy św. odbyło się nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. Prosiliśmy głównego patrona naszej parafii, aby pomógł nam dobrze przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.

Odnowiony Jubileuszowy - Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
Opublikowano 26.11.2017 - 27 czytań - printer
Odnowiony Jubileuszowy - Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana26 listopada we wszystkich kościołach w Polsce został odnowiony Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Podobnie było także w naszej Parafii. Po każdej mszy św. odbyło się nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla.

Remont katedry
Opublikowano 26.11.2017 - 19 czytań - printer
Remont katedryPo każdej mszy św. odbyła się zbiórka do puszek na rzecz remontu katedry opolskiej – Matki wszystkich kościołów w naszej diecezji opolskiej.

Film o wielkiej potędze modlitwy różańcowej
Opublikowano 14.11.2017 - 29 czytań - printer
Film o wielkiej potędze modlitwy różańcowejW Jankowicach Wielkich we wtorek 14 listopada br. Odbyła się projekcja filmu „Teraz i w godzinie śmierci”. Film był dopełnieniem 100 rocznicy objawień Fatimskich oraz przypomnieniem orędzia fatimskiego, w którym Matka Boża zachęca do modlitwy różańcowej. W niej, jak mówi Matka Boża, jest prawdziwa siła i moc.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2017                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2017
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07.       Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.       Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker