• 30.04.2022
I spowiedź św.Na zakończenie tygodnia miłosierdzia Bożego dzieci z Jankowic Wielkich z klasy III przystąpiły do I Spowiedzi. Po pojednaniu się z Bogiem dzieci otrzymały pamiątki I Spowiedzi św.
03/05/2022 Uroczystość NMP Królowej Polski

Podczas mszy św. w Jankowicach Wielkich o godz. 09.45 i w Wierzbniku o godz. 08.00 i 11.00 modliliśmy się w intencji Ojczyzny. Na wszystkich mszach św. kazanie patriotyczne wygłosił o. Henryk Kałuża.

Ojciec werbista podkreślił, że uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i wspomnienie Konstytucji 3 Maja są szczególnym momentem przypomnienia sobie naszych zobowiązań wobec Ojczyzny i kolejnych pokoleń. Od wieków drogi Kościoła splatają się z drogami Ojczyzny. Dzisiejsza maryjna uroczystość jest także wezwaniem do miłości Ojczyzny – naszej ziemskiej Matki. Ona jest naturalnym środowiskiem życia każdego człowieka - powiedział.