• 04.05.2022
Dzień strażakaW środę, 4 maja 2022 roku odbył się Parafialny Dzień Strażaka. Wydarzenie rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele w Jankowicach Wielkich o godz. 17.00. Mszę św. koncelebrowali o. Henryk Kałuża i ks. proboszcz Czesław Kocoń. Ojciec werbista przewodniczył w eucharystii i wygłosił kazanie okolicznościowe.

Natomiast o godzinie 18.00 w Wierzbniku na mszy św. zgromadzili się strażacy z Wierzbnika. Tutaj mszy św. przewodniczył ks. proboszcz, a o. H. Kałuża wygłosił kazanie. W swoim słowie zachęcał strażaków do naśladowania św. Floriana: „Dziś, kiedy obchodzimy wojewódzkie obchody „Dnia Strażaka” i przyglądając się w dniu Waszego święta postaci swojego patrona – świętego Floriana, zechciejcie go naśladować”. Na zakończenie kazania złożył życzenia: „Życzę Wam, byście cieszyli się szacunkiem i uznaniem społecznym, błogosławieństwem Boga, orędownictwem św. Floriana i dobrą kondycją fizyczną w dalszej służbie Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.