• 08.03.2017
Dzień kobiet8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z naszej parafii kobiety zostały zaproszone na wieczorne msze św. w Jankowicach Wielkich na godz. 17.00, a w Wierzbniku na godz. 18.00. W kazaniu ks. proboszcz historyjką o stworzeniu kobiet ukazał znaczenie kobiety w świecie. Dlatego na końcu kazania składając życzenia powiedział: „My mężczyźni wcale nie chcemy silnych kobiet, kobiet biznesu czy kobiet męskich. Chcemy tych Pań, które uszlachetniają świat, czynią go delikatniejszym, subtelniejszym”.

Następnie zwrócił się do kobiet: „Macie czynić świat dobrym, lepszym, a nie brutalnym. Bądźcie zatem na co dzień prawdziwymi kobietami”. Przed końcowym błogosławieństwem każda kobieta otrzymał drobne słodki prezent.