• 30.04.2017
Niedziela biblijnaW niedzielę 30 kwietnia po raz pierwszy odbył się Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W ramach ogólnopolskiej inicjatywy Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II oraz Fundacji Soar i Fundacji Dabar, w wielu kościołach w kraju czytano i rozważano fragmenty Listu św. Pawła do Galatów. W Krakowie fragment Biblii odczytała premier Beata Szydło.

List św. Pawła do Galatów zwraca uwagę na Ewangelię, jako źródło wiary chrześcijańskiej, która odróżnia nas od wyznawców innych religii. Ogólnopolskie uroczystości czytania tej księgi zainaugurował podczas porannej Mszy św. w kaplicy Jezusa Miłosiernego w Łagiewnikach metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Pod koniec mszy św. podkreślił, że dzisiaj obchodzimy kolejny tydzień biblijny i w jego ramach I Narodowy Dzień Czytania Pisma św. „Dlatego zapraszam na nabożeństwo popołudniowe VIA LUCIS - jest to nabożeństwo oparte na rozważaniu wydarzeń od Zmartwychwstania Pańskiego do Zesłania Ducha Świętego, podczas którego będziemy czytać fragmenty Listu do Galatów…”.